ahşap palet imalatı
  • Kerestenin yoğunluğu, dayanıklılığı ve çakılan çivilerin kolay ya da zor sökülmesiyle kesin ilişkilidir. Kerestenin kuruduktan sonra yoğunluğu 640 kg/m3 ’ten yüksek olanlar ambalaj için kullanılmazlar. Aynı şekilde, yoğunluğu 350 kg/m3 ’ten düşük olan keresteler de ahşap palet ve ahşap ambalaj üretmek için yeterli derecede dayanıklı değildir.
  • Ahşap palet yapılacak kerestenin nem durumu %15-20 olmalıdır. Bu oran, Ahşap palet kuruduktan sonra kerestenin çekmesi ve taşımada ağırlıklı tasarrufu bakımından önem taşımaktadır.
  • Ahşap palet için kesilen kereste, az bile olsa hasarlı olmamalıdır.
  • Ahşap palet ve ambalaj yapılmasında ve malzemenin çakılmasında oluklu ya da özel diş açılmış çivilerin kullanılması tercih edilmelidir.
  • Ahşap palet, kutu veya sandık üretmek için uygun boyutlu kerestenin seçilmesi hem ekonomik nedenlerle hem de ortaya çıkan ambalajın dayanıklılığı için çok önemlidir.
  • Ahşap paletin üstüne veya Ahşap Ambalajın içine konulacak ürünün veya malın ağırlığı, ambalaj seçiminde dikkate alınması gereken bir başka noktadır.
Tuğ-pa Orman Ürünleri Palet Sanayi olarak, ahşap palet üretimi, standart tip palet üretimi, ahşap taşıma ambalajı, ahşap taşıma kutusu, proje bazlı palet üretimi yapmaktayız.
       

Bizden Haberler

 

Bize Ulaşın

 

Merkez: Aşağıkızılca Mah. 2000 Sokak No: 17 Kemalpaşa / İZMİR
Tel: +90 232 886 64 88
Cep: +90 532 677 45 03
Şube: Muradiye Mah. Demiryolu Caddesi No: 19 Yunusemre – MANİSA
Tel: +90 236 214 05 09
E-posta: info@tugpa.com

Kroki